×
×

Werken aan Ninoofsepoort starten op 17 juni

06/06/2024
Mobiliteit Openbaar domein

Vanaf maandag 17 juni 2024 starten de werken voor een veiligere Ninoofsepoort. Het Vlaams Agentschap Wegen en Verkeer wil de veiligheid van alle weggebruikers in de buurt van het kruispunt met de Auguste Demaeghtlaan (N6) en de Ninoofsesteenweg (N28) verbeteren.

Wegen en Verkeer legt veilige fietspaden aan ter hoogte van het kruispunt van de Auguste Demaeghtlaan (N6) en de Ninoofsesteenweg (N28). Daarnaast maakt het agentschap van de gelegenheid gebruik om ook de bushalte Ninoofsepoort in beide richtingen verhoogd aan te leggen. De leerlingen van de Halse scholen en cursisten van Crescendo CVO campus GLTT maken dagelijks druk gebruik van de haltes. Wegen en Verkeer voert ook aanpassingen uit aan de bushalte Groeningenstraat en het kruispunt van de Ninoofsesteenweg met de Groeningenstraat. Die aanpassingen zijn nodig om aan het kruispunt verkeerslichten te plaatsen.

Waar wordt er gewerkt?

  • Aan de Ninoofsepoort: het kruispunt van de Auguste Demaeghtlaan (NG) en de Ninoofsesteenweg (N28).
  • Aan het kruispunt van de Ninoofsesteenweg (N28) met de Groeningenstraat.

Wanneer wordt er gewerkt?

  • Startdatum: maandag 17 juni 2024. Tijdens het bouwverlof werkt de aannemer door
  • Einddatum: zaterdag 31 augustus 2024
  • De werken gebeuren in fases:
  • Auguste Demaeghtlaan (NG) richting Sint-Pieters-Leeuw en Ninoofsesteenweg (N28) richting Halle: vanaf 17 juni 2024
  • Auguste Demaeghtlaan (NG) richting Tubeke: na einde werken richting Sint-Pieters-Leeuw
  • Ninoofsesteenweg (N28) richting Pepingen: na einde werken richting Halle

Welke hinder kan je verwachten?

  • Voetgangers steken over ter hoogte van de werfzones en wandelen verder aan de overkant van de weg, waar geen werken zijn. We plaatsen hiervoor tijdelijke verkeerslichten aan de werfzones.
  • Fietsers volgen een korte omleiding via de lokale wegen. Zodra de omleidingsroutes bekend zijn, kan je ze vinden op onze website.
  • Bussen van De lijn volgen een omleiding. Raadpleeg de info aan de bushalte en plan je route via www.delijn.be/routeplanner.
  • Gemotoriseerd verkeer:
    • Vanaf 17 juni: enkel de weghelft richting Halle op de Ninoofsesteenweg (N28) is afgesloten.
    • Het verkeer richting Halle volgt de omleiding via de Louis Vanbeverenstraat.
    • Het verkeer richting Pepingen volgt de omleiding via de Jean Jacminstraat.
    • De Auguste Demaeghtlaan (N6) blijft open voor verkeer in beide richtingen.
    • Zodra de werken op de Auguste Demaeghtlaan (N6) op de weghelft richting Lembeek starten, wordt de Ninoofsesteenweg (N28) in beide richtingen afgesloten ter hoogte van het kruispunt.

Info: www.wegenenverkeer.be/halle

Gerelateerd nieuws

Halle roept Denayer Bouwmaterialen uit tot Duurzame Held

21/09/2026
Mobiliteit Over Stad Halle
HallerbosstraatHallerbosstraat

Nieuwe riolering beschermt kwetsbare Hallerbosbeken

18/09/2026
Openbaar domein Over Stad Halle

Op maandag 28 september 2026 starten rioleringswerken in de buurt van het Hallerbos. Stad Halle en Farys leggen er een riolering aan. 

camera'scamera's

Eerste trajectcontroles in Halle actief op 1 oktober 2026

10/09/2026
Mobiliteit

Vanaf donderdag 1 oktober 2026 controleert Halle de snelheid met trajectcontroles in de Octave de Kerchove d’Exaerdestraat en de Vandenpeereboomstr