×
×

Update werken Sasbrug Lembeek

18/01/2024
Mobiliteit Openbaar domein

Update: Tijdelijke openstelling sasbrug in Lembeek

Landbouwers voeren sinds zondagavond actie en blokkeren momenteel de snelwegen rond Halle. Dat veroorzaakt zeker nog enkele dagen hinder. Op dit ogenblik is er geen doorgang mogelijk op de E429. Door de blokkades op de snelwegen rijdt er veel verkeer, waaronder ook zwaar vrachtvervoer, via de gewestwegen door Halle.  

Om de plaatselijke hinder te verkleinen, worden de werken aan de sasbrug in Lembeek tijdelijk uitgesteld tot donderdag 1 februari.

  • De brug wordt op dinsdag 30 januari vanaf 15u opnieuw wordt opengesteld voor het gemotoriseerd verkeer.
  • Ook woensdag 31 januari blijft de sasbrug open voor het gemotoriseerd verkeer.
  • Na de ochtendspits op donderdag 1 februari wordt de sasbrug terug volledig afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer om 9u. Vermoedelijk duren de werken door het uitstel tot en met zaterdag 3 februari.

Een aannemer voert in opdracht van De Vlaamse Waterweg vanaf maandag 29 januari tot en met 2 februari werken uit aan de Sasbrug in Lembeek. De brug is dan afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer.

De Vlaamse Waterweg laat pompstations plaatsen aan verschillende bruggen langs het Kanaal naar Charleroi. Tijdens droge periodes kan dan het water teruggepompt worden van het lagere gedeelte van de sluis naar het hogere gedeelte.

Na de werken aan de Sasbrug in Halle is vanaf 29 januari de Sasbrug aan de Heldenstraat in Lembeek aan de beurt. De brug wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer.

Voetgangers en fietsers kunnen wel over de brug rijden 

  • Het verkeer dat via de Bergensesteenweg voorbij de Sasbrug wil rijden, wordt omgeleid via de A8 en de Nijvelsesteenweg (N28). 
  • Het verkeer dat via de Nijvelsesteenweg voorbij de Sasbrug wil rijden, wordt omgeleid via A8 en Bergensesteenweg (N6). 

De werken duren vermoedelijk tot en met 2 februari. 

Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

Halle roept Denayer Bouwmaterialen uit tot Duurzame Held

21/09/2026
Mobiliteit Over Stad Halle
HallerbosstraatHallerbosstraat

Nieuwe riolering beschermt kwetsbare Hallerbosbeken

18/09/2026
Openbaar domein Over Stad Halle

Op maandag 28 september 2026 starten rioleringswerken in de buurt van het Hallerbos. Stad Halle en Farys leggen er een riolering aan. 

camera'scamera's

Eerste trajectcontroles in Halle actief op 1 oktober 2026

10/09/2026
Mobiliteit

Vanaf donderdag 1 oktober 2026 controleert Halle de snelheid met trajectcontroles in de Octave de Kerchove d’Exaerdestraat en de Vandenpeereboomstr