×
×

Nieuwe speeltuin ‘Op Wieltjes’ landt op het Claesplein in Lembeek

10/07/2025
Kinderen en Jongeren Over Stad Halle

Stad Halle heeft er een nieuwe speeltuin bij! Nog tot 23 juli kan je de speeltuin ‘Op Wieltjes’ ontdekken op het Claesplein. Deze mobiele speelplek was een van de winnende ideeën van het Burgerbudget. Op 23 juli rolt de speelplek naar de Grote Markt in Halle en vanaf 5 september kan je hem ontdekken op het plein bij het zwembad op Nederhem.

Stel, je wil samen met het gezin even genieten op een terrasje, maar na enkele minuten willen je kinderen niet meer blijven zitten. Lastig toch? Met een speeltuin in de buurt kunnen je kinderen zich volop uitleven en kunnen de ouders nog even blijven zitten. Omdat de gezelligste pleinen in Halle ook regelmatig dienstdoen met evenementen, was een mobiele speelplek de enige optie. Met dit idee wonnen Karlien, Charlotte en Lieve dan ook een deel van het Burgerbudget.

Van Claesplein naar Grote Markt en Zwembadplein  

Begin juli landde de speeltuin ‘Op Wieltjes’ op het Claesplein in Lembeek. Op 23 juli verhuist de speelplek naar de Grote Markt in Halle. Vanaf 5 september krijgt hij een plekje op het plein bij het zwembad in Nederhem.

Uniek ontwerp van halse makelij

De houten speeltuin is een uniek ontwerp van Woodz Design, een creatief ontwerp- en schrijnwerkbedrijf uit Halle. Woodz Design is gespecialiseerd in duurzame en op maat gemaakte houten constructies, met veel aandacht voor esthetiek, veiligheid en speelwaarde. 
De speeltuin is gebouwd op een stevige stalen constructie. Daardoor kan de stad hem in één stuk opladen op een vrachtwagen en vlot verplaatsen.

Kinderen kunnen er klimmen, klauteren, glijden en spelen. Je vindt er ook een rad waarmee je verschillende historische Halse figuren kan vormen. Dezelfde figuren zijn ook verstopt in de speelplek voor een leuke zoektocht.  

Veel speelplezier!  

Nog meer Burgerbudget nieuws 

Ook aan de andere Burgerbudget projecten wordt deze zomer verder gewerkt. In augustus wordt het loopparcours in het Kasteeldomein aangelegd. De eerste tien handelszaken worden dan ook toegankelijker gemaakt door vzw Toegankelijk Halle en Dito vzw. En vanaf september kan je repeteren in de Boombox Halle.

Meer info voor de pers

Louis Van Dionant

Functie(s)

  • 5e schepen (jeugd en onderwijs, evenementen en feestelijkheden, senioren, sociale projecten, sociale economie, sociaal mondiaal beleid, preventie)
  • Gemeenteraadslid CD&V

Gerelateerd nieuws

Affiche Tournée MinéraleAffiche Tournée Minérale

Halle doet mee aan de tiende Tournée Minérale

29/01/2026
Over Stad Halle

In februari 2026 is Tournée Minérale er opnieuw. Voor de tiende keer roept De Druglijn iedereen op om een maand geen alcohol te drinken. 

Speelplein JoepieSpeelplein Joepie

Speelplein Joepie past tarieven aan vanaf 2026

28/01/2026
Kinderen en Jongeren

Tijdens de paas- en zomervakantie kunnen kinderen opnieuw terecht op speelplein Joepie. De stad past de tarieven voor 2026 licht aan.

Modeshow (c)Pieter MylleModeshow (c)Pieter Mylle

Halle organiseert voortaan twee modeshows per jaar tijdens shoppingweekends

28/01/2026
Cultuur en evenementen Over Stad Halle

Tijdens de Lente- en Herfstshopping organiseert Halle voortaan telkens een modeshow.