×
×

Na kindvriendelijke horeca zorgt Basiel ook voor kindvriendelijke handel in Halle

30/11/2023
Kinderen en Jongeren

Halle blijft zich inzetten als kindvriendelijke stad. Na de horeca-uitbaters worden nu ook de Halse winkeliers uitgenodigd om uit te pakken met een kindvriendelijke zaak. En natuurlijk helpt Basiel daarbij! 

Toegankelijke stad voor iedereen 

Sinds 2018 is Halle de trotse eigenaar van het label Kindvriendelijke stad. Hier zijn kinderen en jongeren volwaardige medeburgers en geven ze mee vorm aan de samenleving. Als toegankelijke en leefbare stad voor iedereen startte Halle daarom in 2021 met het project kindvriendelijke horeca. Zo verwelkomen onze gezelligste restaurants en cafés de jongste bezoekers bijvoorbeeld met kleurprenten en -potloden, zijn toiletten aangepast en is er vaak een speelhoek voorzien. De kindvriendelijke horecazaken herken je trouwens aan mascotte Basiel aan de ingang.

Basiel houdt van alle winkels 

Door het succes van de kindvriendelijke horeca in onze stad, nodigt Halle nu ook alle handelaars uit om uit te pakken als kindvriendelijke zaak. Net als de kindvriendelijke horecazaken ontvangen ze dan een pakket van de stad met leuke spullen van Basiel. Bovendien organiseert de stad begin volgend jaar een informatiemoment. Dan krijgen de handelaars alle uitleg en vooral inspiratie om werk te maken van hun kindvriendelijke zaak. Dat gaat van het voorzien van een luiertafel voor de allerkleinsten tot een hoekje met speelmeubels en stripverhalen.

Inschrijven voor het informatiemoment via: www.jonginhalle.be/kindvriendelijke-horeca 

Meer info voor de pers

Louis Van Dionant

Functie(s)

  • 5e schepen (jeugd en onderwijs, evenementen en feestelijkheden, senioren, sociale projecten, sociale economie, sociaal mondiaal beleid, preventie)
  • Gemeenteraadslid CD&V
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

BlokspotBlokspot

Studenten opnieuw welkom in 3 blokspots in Halle

20/11/2025
Kinderen en Jongeren Over Stad Halle

Stad Halle organiseert tijdens de examenperiode opnieuw blokspots voor Halse studenten die nood hebben aan een rustige studeeromgeving. 

Sinterklaas chocoladeSinterklaas chocolade

Sinterklaas meert op 15 november aan in Halle

22/10/2025
Kinderen en Jongeren Cultuur en evenementen Over Stad Halle

Op zaterdag 15 november 2025 maakt Sinterklaas zijn feestelijke intrede in Halle. 

Bokes met chocoBokes met choco

Halse jeugdraad smeert ‘Bokes met choco’ op 17 oktober voor Dag van de Jeugdbeweging

10/10/2025
Kinderen en Jongeren

Vrijdag 17 oktober vieren we in Halle de Dag van de Jeugdbeweging.