×
×

Lembeek telt af naar de Sint-Veroonmars op paasmaandag

27/03/2026
Veiligheid Cultuur en evenementen Over Stad Halle

De paasfeesten in Lembeek staan voor de deur. Een heel weekend vieren de inwoners hun patroonheilige. Het hoogtepunt is opnieuw de Sint-Veroonmars die uitgaat op paasmaandag 6 april 2026.

De Sint-Veroonmars is erkend als Vlaams immaterieel erfgoed. Zes groepen nemen deel aan de 18 kilometer lange tocht, waarvan twee te paard.  

Naast vier soldatengroepen in militaire uniformen stappen de Kasdragers van Sint-Veroon mee. Zij dragen het zilveren reliekschrijn van Sint-Veroon op hun schouders. De Beelddragers vormen nog een groep. Zij zorgen ervoor dat ook het beeld van de patroonheilige mee rondgedragen wordt.

De processie telt honderden deelnemers en lokt elk jaar ook veel bedevaarders, wandelaars en toeschouwers. De Sint-Veroonmars staat bekend als de laatste soldatenommegang van Vlaanderen en is uniek in haar soort.

Programma 

Zaterdag 4 april 2026 

  • 14u: Muzikale rondgang in het centrum van Lembeek door de Koninklijke Carabiniers

Zondag 5 april 2026:  

  • 10u: Eucharistieviering in de Sint-Veronuskerk met het koor Vox Veroni 
  • Doorlopend: Muzikale rondgang in het gehucht Congo door de Koninklijke Soldatenclub Congo  
  • 18u: Paasconcert in zaal De Kring

Maandag 6 april 2026 

  • 3u: Blazen van de reveille door de soldatengroepen 
  • 7u45: Uitreiken eretekens (oud-gemeentehuis, A. Puesstraat) 
  • 8u: Uittocht van de processie (Sint-Veronuskerk) 
  • 8u: Uittocht militaire stoet (oud-gemeentehuis, A. Puesstraat) 
  • 10u: Ontmoeting schrijndragers en militaire stoet  
  • 18u: Intocht processie en militaire stoet (Bergensesteenweg richting centrum Lembeek)

Dinsdag 7 april 

  • 9u: Militaire mis en defilé 
  • 18u30: Rondedans en uitbetaling soldij (oud-gemeentehuis, A. Puesstraat)  

Kermis in Lembeek 

Voor de allerkleinsten is er opnieuw kermis op het Claesplein en het Stevens-de Waelplein. De kermis is van donderdag 2 april tot en met woensdag 8 april. 

Veiligheid tijdens de Sint-Veroonmars

Voor een vlot verloop van de processie en de veiligheid van iedereen vragen de organisatoren om tijdens de doortocht langs de kant van de weg te blijven staan en voldoende afstand te houden van de paarden. Een paard kan schrikken van een plotse beweging. Loop ook nooit kort achter een paard.

Veiligheidsstewards

Nieuw dit jaar is de aanwezigheid van stewards. Zij zullen met het voetvolk meewandelen en op de drukste momenten de toeschouwers weg van de paarden en de massa begeleiden. De stewards zal je herkennen aan hun paars vestje.
Het voetvolk volgt de kasdragers en daarom slaan de stad en de kasdragers de handen in elkaar om de veiligheid te bewaken.

Lokale verkeershinder

Door de Sint-Veroonmars op paasmaandag 6 april 2026 kan er lokaal verkeershinder zijn in Lembeek. Bij de uittocht in de ochtend en de intocht in de vooravond worden het centrum van Lembeek en een deel van de Bergensesteenweg tijdelijk afgesloten voor verkeer. Ook in verschillende andere straten op het parcours kan er doorheen de dag plaatselijk hinder zijn.

De beelden bij dit persbericht mogen enkel bij dit bericht gebruikt worden en met (c)Stad Halle.

Meer info voor de pers

Eva Demesmaeker

Functie(s)

  • Burgemeester (algemene coördinatie, veiligheid en handhaving, politie en brandweer, intergemeentelijke samenwerking, personeel, communicatie en participatie)
  • Gemeenteraadslid N-VA

Louis Van Dionant

Functie(s)

  • 5e schepen (jeugd en onderwijs, evenementen en feestelijkheden, senioren, sociale projecten, sociale economie, sociaal mondiaal beleid, preventie)
  • Gemeenteraadslid CD&V

Gerelateerd nieuws

Woonpunt ZennevalleiWoonpunt Zennevallei

Ontdek sociaal wonen tijdens een fotozoektocht door Halle

02/10/2026
Over Stad Halle

Op zondag 11 oktober 2026 organiseert Woonpunt Zennevallei een fotozoektocht door Halle.

Open Monumentendag (Pieter Mylle)Open Monumentendag (Pieter Mylle)

Tickets voor CC ’t Vondel voortaan ook verkrijgbaar in het toerismekantoor

02/10/2026
Cultuur en evenementen Toerisme

Vanaf nu koop je je tickets niet enkel via www.vondel.be of aan de balie van het cultuurcentrum.

Kaartje in de brievenbus van de Oude PostKaartje in de brievenbus van de Oude Post

Schrijf een kaartje voor Bas en Sarocha van Mijn Restaurant en win een etentje voor twee

28/09/2026
Cultuur en evenementen Toerisme Over Stad Halle

Binnenkort openen Bas en Sarocha hun restaurant in de Oude Post, voor het oog van heel Vlaanderen.