×
×

Help mee tijdens het Hyacintenfestival in het Hallerbos

13/02/2026
Toerisme

In april kleurt het Hallerbos opnieuw paars tijdens het jaarlijkse Hyacintenfestival. Dit jaar loopt het festival van 11 april tot en met 1 mei. Omdat het evenement elk jaar tienduizenden bezoekers aantrekt, zoekt het Agentschap Natuur en Bos extra vrijwilligers.

Vrijwilligers maken het verschil

Tijdens de bloei van de wilde hyacinten verandert het Hallerbos in een uniek paars tapijt. Om alles vlot en veilig te laten verlopen, zijn helpende handen onmisbaar. Vrijwilligers wijzen bezoekers de weg, tonen de mooiste plekjes, helpen zwerfvuil opruimen en zorgen ervoor dat iedereen op de paden blijft. Zo beschermen ze samen dit kwetsbare natuurgebied in het Nationaal Park Brabantse Wouden.

Wie zich engageert, beleeft de bloei van dichtbij, leert andere natuurliefhebbers kennen en krijgt alle nodige materialen. Uiteraard zijn vrijwilligers ook verzekerd.

Infomoment op 11 maart

Wie interesse heeft, is welkom op een infomoment op woensdag 11 maart 2026 om 19u in het Bosmuseum Hallerbos, Vlasmarktdreef 4 in Halle. Heb je vragen of wil je graag meteen aanmelden? Mail naar brabantsewouden.anb@vlaanderen.be.

De beelden bij dit persbericht mogen enkel bij dit bericht gebruikt worden en met (c)ANB.

Meer info voor de pers

Mark Demesmaeker

Functie(s)

  • 1ste schepen (lokale economie, burgerlijke stand en bevolking, toerisme en erfgoed, archief en streekmuseum, dierenwelzijn)
  • Gemeenteraadslid N-VA

Gerelateerd nieuws

Open Monumentendag (Pieter Mylle)Open Monumentendag (Pieter Mylle)

Tickets voor CC ’t Vondel voortaan ook verkrijgbaar in het toerismekantoor

02/10/2026
Cultuur en evenementen Toerisme

Vanaf nu koop je je tickets niet enkel via www.vondel.be of aan de balie van het cultuurcentrum.

Kaartje in de brievenbus van de Oude PostKaartje in de brievenbus van de Oude Post

Schrijf een kaartje voor Bas en Sarocha van Mijn Restaurant en win een etentje voor twee

28/09/2026
Cultuur en evenementen Toerisme Over Stad Halle

Binnenkort openen Bas en Sarocha hun restaurant in de Oude Post, voor het oog van heel Vlaanderen.

bedevaarders (c) Hallebedevaart Wielsbekebedevaarders (c) Hallebedevaart Wielsbeke

Halle verwelkomt bedevaarders in mei en Mariaprocessie op Pinksteren

24/04/2026
Cultuur en evenementen Toerisme Over Stad Halle

Meimaand is Mariamaand in Halle en het begin van het bedevaartseizoen.