×
×

Halse carnavalsverenigingen halen na 2 jaar hun praalwagens van stal

27/03/2022
Carnaval

De zondagsstoet is inmiddels door de stad getrokken. Onze carnavalsverenigingen mochten na 2 jaar wachten, eindelijk hun praalwagens van stal halen. Het werd een groots en mooi spektakel. En het mooie weer zorgde voor veel volk. Het volk was goed verspreid over het hele parcours. Op Nederhem en het Possozplein was het bijzonder druk maar nergens was er sprake van een totale overrompeling. Op piekmomenten registreerden we zo’n 26.000 kijklustigen. Ook de nationale en lokale pers waren in getale aanwezig om onze prachtige stoet in beeld te brengen. 

De stoet werd enkele keren even stilgelegd omwille van kleine medische interventies.  

Het Rode Kruis verzorgde in totaal 18 personen in de medische hulppost in de refter van het Heilig Hart & College. 27 andere personen werden in het AZ Sint-Maria verzorgd. Het ging allemaal om lichte verwondingen zoals verstuikingen en snijwonden.  

Brandweerzone Vlaams-Brabant West had een duikersteam stand-by op het kanaal, maar ze moesten gelukkig niet uitrukken. Ook de politiezone Zennevallei meldt geen bijzondere incidenten en verleenden voornamelijk bijstand voor een vlotte afhandeling van de medische interventies. 

Persoon die vanmorgen ten val kwam buiten levensgevaar 

Goed nieuws bereikte ons ook uit het Erasmus ziekenhuis Brussel. Het slachtoffer dat vanmorgen ten val kwam op de sporen ter hoogte van de Vogelpers is intussen buiten levensgevaar. 

Samen uit is samen thuis 

Voor vannacht worden mistbanken verwacht. De minima schommelen tussen 1 en 6 graden. Kleed je dus warm aan, bij voorkeur meerdere lagen over elkaar. Let op met overmatig alcoholgebruik. Alcohol geeft namelijk een vals gevoel van warmte. En bovenal zorg dus goed voor elkaar! Samen uit is samen thuis. Laat niemand alleen achter of alleen huiswaarts vertrekken en laat niemand op de grond liggen in deze kou. 

Wij roepen alle carnavalisten nogmaals op om mensen in nood te helpen, door het nummer 112 te bellen wanneer iemand wordt aangetroffen die onwel is geworden, zwaar dronken is, in een diepe slaap verzonken lijkt te zijn, of in de kou op de grond ligt. 

Stem mee voor de Publieksprijs Carnaval 2022 

In deze poll gaan we niet op zoek naar de grootste of kleurrijkste carnavalsgroep. Wel willen we achterhalen welke carnavals- of vriendengroep de fijnste indruk heeft achtergelaten bij het grote publiek. 

Stemmen kan vanaf nu tot maandag 20u44 (krottenworp) via Onze Stad App Halle. Van zodra de stemming is afgesloten, worden er automatische enkele winnaars aangeduid. Zij krijgen een Halle-Trakteertbon.

Meer info voor de pers

Gerelateerd nieuws

carnaval (c) Pieter Myllecarnaval (c) Pieter Mylle

Derde feestnacht van Carnaval Halle: een geweldig slotakkoord

01/04/2025
Carnaval Veiligheid

De derde en laatste feestnacht van Carnaval Halle 2025 verliep, net als de twee voorgaande dagen en nachten, in opperbeste sfeer. 

Sfeer op de Grote Markt  (c) Pieter MylleSfeer op de Grote Markt  (c) Pieter Mylle

Halse carnavalisten maken er een dolle tweede feestnacht van

31/03/2025
Carnaval Over Stad Halle

De Halse carnavalisten maakten er zondagnacht een fijne feestnacht van.

foto stoet foto stoet

Halle op zijn mooist tijdens zondagstoet op carnaval

30/03/2025
Carnaval Veiligheid

Het was op de koppen lopen in Halle. De zondagstoet bracht vandaag een ware golf van kleur, muziek en creativiteit door de stad.