×
×

Halle viert 800 jaar stadsrechten met bronzen stadsmaquette

23/05/2025
Toerisme Over Stad Halle

Stad Halle onthulde een bronzen stadsmaquette op het Cardijnplein. Het kunstwerk is een blijvende herinnering aan het feestjaar rond 800 jaar stadsrechten

In 1225 kreeg Halle haar stadsrechten, en dat viert de stad in 2025. Met een uitgebreid feestprogramma laten de stad en verschillende lokale verenigingen inwoners en bezoekers kennismaken met de rijke geschiedenis en het erfgoed van de stad. Voortaan krijgt het verhaal van Halle ook een zichtbare en tastbare plek in het centrum van de stad.

Duitse kunstenaars

De maquette toont het stadscentrum van Halle zoals het eruitzag tussen 1871 en 1914. Je ziet straten, gebouwen en pleinen op schaal 1 op 600. De Duitse kunstenaar Felix Broerken maakte het ontwerp, samen met zijn vader. Zij bouwden al meer dan 250 stadsmodellen in Europa.

Een maquette voor iedereen

De maquette is niet alleen mooi om naar te kijken, maar ook gemaakt om aan te raken. Zo kunnen blinden en slechtzienden de stad ontdekken met hun handen. Voor kinderen is het een leuke manier om meer te leren over de geschiedenis van Halle.

Zorgvuldig en stevig gemaakt

Het model werd gegoten in brons, met veel aandacht voor fijne details. De toren van de Sint-Martinusbasiliek kreeg bijvoorbeeld een extra stevige kern. Het brons voelt aangenaam aan en krijgt na verloop van tijd een warme glans door de vele aanrakingen. Dankzij een beschermlaag blijft het model mooi, ook bij regen of vuil. Het is eenvoudig schoon te maken. De medewerkers van de uitvoeringsdienst plaatsten het model op een stevige sokkel in natuursteen.

Info: www.halle.be/800jaar

Meer info voor de pers

Mark Demesmaeker

Functie(s)

  • 1ste schepen (lokale economie, burgerlijke stand en bevolking, toerisme en erfgoed, archief en streekmuseum, dierenwelzijn)
  • Gemeenteraadslid N-VA
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

Affiche Tournée MinéraleAffiche Tournée Minérale

Halle doet mee aan de tiende Tournée Minérale

29/01/2026
Over Stad Halle

In februari 2026 is Tournée Minérale er opnieuw. Voor de tiende keer roept De Druglijn iedereen op om een maand geen alcohol te drinken. 

Modeshow (c)Pieter MylleModeshow (c)Pieter Mylle

Halle organiseert voortaan twee modeshows per jaar tijdens shoppingweekends

28/01/2026
Cultuur en evenementen Over Stad Halle

Tijdens de Lente- en Herfstshopping organiseert Halle voortaan telkens een modeshow.

't Kadeeke't Kadeeke

Kinderopvang ’t Kadeeke vangt na uitbreiding dubbel aantal kinderen op

26/01/2026
Kinderen en Jongeren Over Stad Halle

Op 26 januari vond de feestelijke opening plaats van de uitgebreide kinderopvang ’t Kadeeke.