×
×

Halle verlengt label Kindvriendelijke Stad tot 2030

24/06/2024
Kinderen en Jongeren

Halle is één van de 22 steden en gemeenten in Vlaanderen met het label Kindvriendelijke Stad. Kindvriendelijkheid blijft zonder twijfel de komende jaren belangrijk. 6 jaar geleden kreeg de stad dit label voor het eerst.

In 2018 behaalde Halle voor het eerst het label. Sindsdien is kindvriendelijkheid een prioriteit. Dit is te zien in verschillende initiatieven. De stad ondersteunt kindvriendelijke winkels en heeft eigen gebouwen kindvriendelijker gemaakt. Brugfiguren in het onderwijs verbinden de stad, ouders, scholen en de buurt. Een werkgroep bespreekt hoe kinderarmoede kan worden aangepakt. Halle luistert ook naar kinderen en jongeren om het beleid beter op hen af te stemmen. Dit zijn slechts enkele van de stappen die als kindvriendelijke stad zijn genomen. Sinds het behalen van het label zijn al 88 kindvriendelijke acties uit het meerjarenplan gerealiseerd en er staan nog 80 acties op de planning.

Veel jonge gezinnen kiezen voor Halle

Voor Halle was het belangrijk om voor een verlenging van het label Kindvriendelijke Stad te gaan. “Kinderen en jongeren onder de 18 jaar zijn ongeveer 25% van onze bevolking. Veel jonge gezinnen kiezen voor Halle,” zegt schepen van Jeugd Louis Van Dionant. “Het is logisch dat we ons op deze groep richten. Bovendien hebben we een centrumfunctie, waardoor veel kinderen en jongeren uit buurgemeenten hier naar school gaan of hun vrije tijd doorbrengen. Dit brengt uitdagingen met zich mee, maar door voor kindvriendelijkheid te kiezen, krijgen we meer mandaat om deze uitdagingen aan te pakken.”

Beoordeeld door jury van experten

Het label Kindvriendelijke Steden & Gemeenten is veel meer dan enkel een label. Steden en gemeenten kunnen zich om de twee jaar kandidaat stellen. de participatie van kinderen en jongeren staat centraal. De stad moest zelf een ambitieus beleid ontwikkelen met acties over de beleidsdomeinen heen. Het dossier werd nadien door een jury van experten in lokaal beleid, kinderrechten en de leefwereld van kinderen en jongeren beoordeeld.

Meer info voor de pers

Louis Van Dionant

Functie(s)

  • 5e schepen (jeugd en onderwijs, evenementen en feestelijkheden, senioren, sociale projecten, sociale economie, sociaal mondiaal beleid, preventie)
  • Gemeenteraadslid CD&V
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

lopers knopen veterslopers knopen veters

Moedig Halse leerlingen aan tijdens hun Urban Run op 12 oktober

02/10/2026
Kinderen en Jongeren Sport

Op maandag 12 oktober 2026 lopen leerlingen van een aantal Halse secundaire scholen door het centrum tijdens de tweede editie van de Urban Run.&nbs

affiche Café onbespreekbaaraffiche Café onbespreekbaar

Stress, twijfels of prestatiedruk? Praat erover tijdens Café Onbespreekbaar

18/09/2026
Kinderen en Jongeren

Prestatiedruk, onzekerheid en verwachtingen kunnen zwaar wegen.

zwerfvuil rapenzwerfvuil rapen

Halle beloont scholen die zwerfvuil aanpakken

18/09/2026
Kinderen en Jongeren

Halle roept scholen en jeugdverenigingen op om mee de strijd aan te gaan tegen zwerfvuil.