×
×

Extra deelfietsen aan stations van Lembeek en Buizingen

14/03/2025
Mobiliteit

Aan de stations van Lembeek en Buizingen vind je voortaan nextbike deelfietsen. De uitrol past binnen het Hoppin-project, waarmee Vlaanderen verder inzet op duurzame mobiliteit.

Vervoer op maat

Met de steun van Vlaanderen en Haviland wordt het deelfietssysteem van nextbike uitgerold in 33 Hoppinpunten in de vervoersregio Vlaams-Brabant. Op die punten komen verschillende vervoersmiddelen samen voor ‘vervoer op maat’ van elke reiziger. Voortaan vind je zo aan de stations van Buizingen (6 fietsen) en Lembeek (3 fietsen en 3 e-bikes) voor flexibeler en efficiënter vervoer voor iedereen.

Eenvoudig uitlenen en terugbrengen

De deelfietsen zijn 24/7 beschikbaar. Je kan ze eenvoudig ontlenen en terugbrengen via de nextbike-app of telefonisch via +32 5 026 01 28:

  1. Download de nextbike-app en registreer je. Je betaalt 1 euro die wordt omgezet in huurtegoed.
  2. Een fiets ontlenen doe je door de QR-code op het slot te scannen.
  3. Ben je op jouw bestemming gearriveerd? Pauzeer je rit met de parkeermodus in de app.
  4. Pech onderweg? Bij een technisch defect kan je een beroep doen op pechverhelping.
  5. Breng na de fietstocht de fiets terug. Je kan de fiets stallen in eender welk nextbike-fietsstation. Doe de fiets terug op slot en klaar!

Wat kost het?

  • Ritten met gewone fiets: 1 euro per uur - 5 euro per dag – 2,5 euro nachttarief (17u tot 9u)
  • Ritten met elektrische fiets: 2,50 euro per uur - 10 euro per dag – 5 euro nachttarief (17u tot 9u)
  • Abonnement: 45 euro per maand

Gratis testen

Tot woensdag 9 april 2025 kan je gedurende 1 uur gratis gebruik maken van een fiets. Gebruik hiervoor de code FIETS60 in de app.

Info:www.nextbike.be/vlaamserand

Meer info voor de pers

Wim Demuylder

Functie(s)

  • 7e schepen (mobiliteit, financiën, Vlaams beleid, inburgering)
  • Gemeenteraadslid N-VA
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

FietsenstallingFietsenstalling

50 weesfietsen verwijderd: meer plaats in fietsenstallingen

29/01/2026
Mobiliteit

Tijdens twee weesfietsenacties in het najaar van 2025 verwijderde stad Halle, in samenwerking met Groep Intro, 50 achtergelaten fietsen aan het sta

Feestbussen (c) Kevin FaingnaertFeestbussen (c) Kevin Faingnaert

De Lijn brengt je veilig thuis met oud en nieuw!

12/12/2025
Mobiliteit Veiligheid Over Stad Halle

Ook dit jaar brengen de chauffeurs van De Lijn je veilig op je feestje en weer thuis met oudejaar. 

Octave de Kerchove d’ExaerdestraatOctave de Kerchove d’Exaerdestraat

Asfalteringswerken op Octave de Kerchove d’Exaerdestraat tijdens herfstvakantie

24/10/2025
Mobiliteit Openbaar domein

Van maandag 27 oktober tot en met woensdag 29 oktober laat de stad asfalteringswerken uitvoeren in de Octave de Kerchove d’Exae