×
×

Europadag en ‘Herdenking bevrijding der kampen’ op 4 en 5 mei in Halle

25/04/2024
Cultuur en evenementen

Viering Europadag op 4 mei

Op 9 mei is het Europadag en vieren we het ontstaan van de Europese samenwerking. Ter gelegenheid van die Europadag organiseren we op zaterdag 4 mei verschillende activiteiten in Halle.

Programma

  • 10u45: groet aan de Europese vlag en uitvoering van de Europese hymne op de Grote Markt
  • 11u15: opening van de internationale kunsttentoonstelling, georganiseerd door Kunstgroep Aureool samen met de stad Halle in de Oude Post. Je kan van 4 mei tot 12 mei, van 10u tot 12u en van 14u tot 18u een bezoekje brengen aan de tentoonstelling (maandag, dinsdag en woensdag gesloten).

‘Herdenking bevrijding der kampen’ op 5 mei

Tijdens de ‘Herdenking bevrijding der kampen’ herdenken we de slachtoffers van de oorlogen, weggevoerden, krijgsgevangenen, werkweigeraars en verzetsstrijders die onder onmenselijke omstandigheden jarenlang in gevangenschap moesten overleven in de concentratiekampen.

Programma

  • 10u: bloemenneerlegging en korte toespraak aan het monument van de weggevoerden, krijgsgevangenen en werkweigeraars.
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

iemand speelt saxofooniemand speelt saxofoon

Winterconcert Brassband Lembeek op 20 december

12/12/2025
Cultuur en evenementen

Brassband Lembeek verwelkomt je graag op zaterdag 20 december in Zaal De Kring voor hun Winterconcert onder leiding van Hans Goris en met gastsolis

marktmarkt

Aangepaste markten in Halle in de maand december

12/12/2025
Cultuur en evenementen Over Stad Halle

Voor de wereldrecordpoging foute kersttruien op het Joseph Possozplein verhuist d

mensen met een kerststruimensen met een kerststrui

Halle gaat voor het wereldrecord foute kersttruien op 20 december

12/12/2025
Cultuur en evenementen Toerisme Over Stad Halle

Op zaterdag 20 december maakt Halle van het Joseph Possozplein even het warmste plein van Vlaanderen.