×
×

Houtkap Krabos en Zavelput vanaf dinsdag 11 januari

06/01/2022
Openbaar domein

In januari en februari 2022 wordt er gewerkt in het Krabos en speelbos Zavelput, gelegen aan de Drasop in Buizingen. De werken kaderen in het natuur- en erfgoedbeheerplan ‘Krabos en Zavelput’ waarmee de stad Halle en de partners van Plan Boommarter de natuurwaarde van dit bosgebied rond het Hallerbos stapsgewijs verhogen. De houtkap van een deel bos rond de Zavelput start op dinsdag 11 januari 2022.

Waarom deze werken?

We willen de monotone naaldhoutplantage vervangen door een gevarieerde mix van inheems loofbos en Brabantse heide. Zo ontstaan meteen ook zonnige bosranden, rijk aan voedsel voor vogels en vlinders. Om zowel de visuele impact als de effecten op de bestaande bosfauna en -flora te beperken, is een planning uitgewerkt waarbij de werken stap voor stap uitgevoerd worden.

De eerste fase van de werken

In de eerste fase van de inrichtingswerken (januari - februari 2022) gaat het om de zones die in het blauw gemarkeerd zijn op onderstaande kaart.

  • Op het plateau (1a): kap van een 6 meter brede strook Corsicaanse den aan de zuidwestelijke rand van het bos, zodat we daarna een streekeigen bosrand kunnen aanplanten.
  • In het lager gelegen deel (1c): uitdunnen van Corsicaanse den zodat we deze zone geleidelijk kunnen omvormen naar inheems loofbos.

Toegankelijkheid

Om de veiligheid te garanderen, sluit men sommige delen van het bos af tijdens de werkzaamheden.

Volgende fase

Later dit (voor)jaar zal met bordjes aangegeven worden welke paden en zones toegankelijk zijn voor welke gebruikers (voetgangers, spelende jeugd en fietsers). Ook de nodige fietssluizen en infoborden worden geplaatst.

Gerelateerd nieuws

Trompstraat en KasteelbrakelsesteenwegTrompstraat en Kasteelbrakelsesteenweg

Nieuwe riolering en asfaltering voor Trompstraat, Blekerijstraat en Kasteelbrakelsesteenweg

26/11/2025
Openbaar domein Over Stad Halle

De Trompstraat, Blekerijstraat en een deel van de Kasteelbrakelsesteenweg krijgen een gescheiden riolering. 

Heerweg Heerweg

Vernieuwde Heerweg in Lembeek is klaar: nieuwe riolering en kleurrijker straatbeeld

04/11/2025
Openbaar domein Over Stad Halle

Na bijna een jaar werken is de Heerweg in Lembeek helemaal vernieuwd.

Octave de Kerchove d’ExaerdestraatOctave de Kerchove d’Exaerdestraat

Asfalteringswerken op Octave de Kerchove d’Exaerdestraat tijdens herfstvakantie

24/10/2025
Mobiliteit Openbaar domein

Van maandag 27 oktober tot en met woensdag 29 oktober laat de stad asfalteringswerken uitvoeren in de Octave de Kerchove d’Exae