Werken aanbouw Historisch Stadhuis starten op 3 november
Vanaf maandag 3 november 2025 starten de werken voor de aanbouw van het Historisch Stadhuis. De nieuwe achterbouw aan het Joseph Possozplein maakt het monument straks volledig toegankelijk voor iedereen.
Een toegankelijk Historisch Stadhuis
Het Historisch Stadhuis is een van de bekendste gebouwen van Halle, maar het is helaas nog niet voor iedereen bereikbaar. Met de nieuwe aanbouw komt daar verandering in. Aan de achterzijde van het gebouw verrijst een moderne druppelvorm met een gevel in geruit, geëmailleerd staal. Binnenin komen een lift, nieuwe trappen en toegankelijke toiletten op elke verdieping. Zo wordt het stadhuis een plek waar iedereen terechtkan, ook mensen met een beperkte mobiliteit.
Groener en gezelliger plein
De omgeving rond het Historisch Stadhuis krijgt bovendien een opfrisbeurt. Op het stukje Joseph Possozplein achter het Historisch Stadhuis komt een groene en gezellige zone met bomen, zitbanken en een waterdoorlatende bestrating. Die laat regenwater beter insijpelen, waardoor het plein duurzamer én aangenamer wordt.
Beperkte hinder
Tijdens de werken blijft de hinder beperkt. Enkel het achterste deel van het plein wordt afgesloten. Het toerismekantoor Visit Halle blijft open en ook huwelijken blijven plaatsvinden in het Historisch Stadhuis. De pakjesautomaat van Bpost blijft zo lang mogelijk op de huidige locatie en verhuist nadien naar een andere plek in de buurt.
Eerst funderingswerken
De werken starten met funderingswerken en de aanleg van een kelder, gevolgd door de bouw van de aanbouw en de herinrichting van het plein. Ze worden uitgevoerd door aannemer GCEA Construct en duren tot begin 2027. Het gunningsbedrag is 4.680.658,60 euro (incl. btw).
De beelden bij dit persbericht mogen enkel bij dit bericht gebruikt worden en met (c)Stad Halle.
Sven Pletincx
Functie(s)
- 3e schepen (patrimonium, bibliotheek, afvalbeleid en netheid, groenonderhoud, toegankelijkheid, ict, logistiek en aankoop)
- Gemeenteraadslid N-VA



