×
×

De Schrijfwijzen: een avond vol taalplezier in de Sint-Rochuskerk

26/09/2025
Bibliotheek

Op vrijdag 3 oktober 2025 kan je in Halle deelnemen aan De Schrijfwijzen. Dit populaire taalspel wordt op meer dan 75 locaties in Vlaanderen gespeeld. Bibliotheek Halle en bibliotheek Sint-Pieters-Leeuw organiseren samen de editie in de sfeervolle Sint-Rochuskerk. Iedereen is welkom om gratis mee te doen of te komen supporteren.

Taalplezier voor iedereen

De Schrijfwijzen is een luchtig dictee dat draait om taalplezier. Jong en oud testen hun spellingkennis in drie rondes: een klassiek dictee, meerkeuzevragen en een spellingbee waarbij woorden live voor het publiek worden gespeld. De winnaar wint niet alleen een prijs, maar ook een gouden ticket voor de grote finale in Antwerpen. Ook de nummers twee en drie gaan met een mooie prijs naar huis.

Gezellige avond met bekende stemmen

Astrid Houthuys leidt de avond in goede banen, terwijl Radio 1-presentator Michaël Robberechts het dictee voorleest. Tijdens de pauze is er voor alle deelnemers een gratis drankje.

Meer dan boeken uitlenen

“We zijn blij dat we samen met onze collega’s van Sint-Pieters-Leeuw dit taalfeest naar Halle kunnen brengen,” zegt Sven Pletincx, schepen van Bibliotheek. “Zo versterken we elkaar en bieden we onze inwoners een bijzonder avondvullend programma op een unieke locatie.”

Ook schepen van Bibliotheek Anne Speeckaert van Sint-Pieters-Leeuw kijkt uit naar de samenwerking: “Met de Schrijfwijzen komen taal, cultuur en ontmoeting samen in de Sint-Rochuskerk. Dit soort samenwerkingen smaakt naar meer. In de toekomst willen we nog vaker de handen in elkaar slaan voor projecten die mensen samenbrengen.”

Praktisch

  • Vrijdag 3 oktober 2025, 20u (onthaal vanaf 19u30)
  • Sint-Rochuskerk, Kardinaal Mercierplein in Halle
  • Inschrijven via deschrijfwijzen.be – gratis
Meer info voor de pers

Sven Pletincx

Functie(s)

  • 3e schepen (patrimonium, bibliotheek, afvalbeleid en netheid, groenonderhoud, toegankelijkheid, ict, logistiek en aankoop)
  • Gemeenteraadslid N-VA

Gerelateerd nieuws

Actviteit bibActviteit bib

Herfst vol verhalen, wetenschap en verwondering in de Halse bib

24/10/2025
Bibliotheek

De medewerkers van de bibliotheek maken het dit najaar extra gezellig.

persoon op computerpersoon op computer

Ontdek de digitale wereld tijdens de Digitale week

26/09/2025
Gelijke kansen Bibliotheek

Van 7 tot en met 17 oktober 2025 zet de Digitale week in Halle, Pepingen en Pajottegem de digitale wereld extra in de verf. 

schaken (c) Freepikschaken (c) Freepik

‘Anders zijn in beeld’ maakt beperkingen zichtbaar én bespreekbaar

12/09/2025
Gelijke kansen Bibliotheek

In oktober slaan stad Halle, Hotspot en de bibliotheek de handen in elkaar voor Anders zijn in beeld.