×
×

Hier zijn De Jonge Heren!

Halattraction, organisator van Carnaval Halle, bestaat 121 jaar. Dat is een carnavalsjubileum. Reden genoeg om de toekomst van het Halse carnaval aan het woord te laten. Kynai Desmedt, Brandon Detournay, Menzo Sluys en Casimir Raemdonck veroveren als De Jonge Heren de harten van alle carnavalisten.

Jullie zitten allemaal in andere carnavalsgroepen. Hoe zijn jullie De Jonge Heren geworden?
Brandon: “Onze ouders kennen elkaar al jaren, ook van in het carnavalsleven. In de zomer van 2023 zijn we eens samen op vakantie geweest. En 4 maanden later hadden we ons eerste liedje.”
Kynai: “De eerste dag op vakantie moest ik zelfs met Brandon in één bed slapen, terwijl ik hem amper kende. Dat schept natuurlijk een band.” (lacht)

Menzo: “Nadien zijn we elkaar blijven tegenkomen: bij de mini-prinsenverkiezing, op activiteiten, in de hangars. Zo zijn we goede vrienden geworden.”

Waarom besloten jullie om een carnavalslied te maken?
Casimir: Om te tonen dat er ook een sterke jeugd opkomt in het Halse carnaval.

Menzo: “Onze naam De Jonge Heren is een kleine knipoog naar de Oude Heren, waar ook mijn vader deel van uitmaakt. We zijn geen concurrenten van hen, maar wilden wel duidelijk maken: ‘Nu is het even aan ons’.” (knipoogt)

Jullie wonnen meteen Halle op Losse Schroeven. Hadden jullie dat verwacht?
Kynai: “Eerlijk? Nee. Maar je voelde wel steun. Veel mensen zeiden: het is leuk om jonge gasten terug op het podium te zien.”
Brandon: “Het is niet alleen het liedje. Het was de sfeer: 4 vrienden die zich amuseren. Dat voelen mensen. Het is ook precies waar carnaval om draait: je samen met je vrienden amuseren. Dit jaar wonnen we opnieuw. Het is fijn dat iedereen onze nummers leuk vindt.”

Jullie combineren carnaval met studies, werk en andere hobby’s. Lukt dat?

Casimir: “Ik ben leider in de chiro en draai ook mee in een jeugdhuis. Maar vanaf 11 november gaat de aandacht volledig naar carnaval Halle. ”
Brandon: “Sommigen van ons zitten op kot en werken. Doorheen de week zit iedereen ergens anders, maar zodra er iets rond carnaval te doen is in Halle, proberen we er te zijn.”

Hoe zien jullie de toekomst van het Halse carnaval?
Casimir: “Ik zie het niet verdwijnen. Mensen willen zich amuseren. Toegegeven, na corona zag je wel een dip, denk ik. Maar nu merk je dat er opnieuw goesting is, zeker bij jongeren.  De groepen helpen elkaar ook. Zo leren ze elkaar bijvoorbeeld om mooie figuren uit isomo te snijden. Daar wordt iedereen beter van.”

Jullie duiken ook op TikTok en Instagram op. Hoe belangrijk is dat vandaag?
Menzo: “Dat gaat eigenlijk vanzelf. We posten filmpjes, stukjes van ons liedje, een dansje... en plots herkennen mensen ons op school of op kot.”
Casimir: “Op mijn hogeschool spraken ze me ook al eens aan: ‘Hé, ik heb je op TikTok zien zingen’. Dat is zot, Carnaval Halle stopt niet meer aan de stadsgrens.”

Sociale media trekt dus nieuwe mensen aan?
Brandon: “Absoluut. Vroeger leerde je carnaval kennen via vrienden of familie. Nu gebeurt dat ook via filmpjes. Je ziet mensen lachen, zichzelf amuseren, en samen dingen doen. We zijn trouwens niet de enige carnavalisten die je ziet opduiken. Sociale media horen nu eenmaal bij het leven. En zo geeft iedereen op zijn of haar manier toekomst aan het Halse carnaval.